Články - Vhodný filtr!

Vhodný filtr!

31.10.2018 - Přemýšlíte o vybudování jezírka, vlastním kousku přírody, který bude jen Váš? Nechcete za pár let měnit nefunkční technologii?O vybudování okrasného i koupacího jezírka už jsme se zmiňovali. V našich předchozích článcích jsme poměrně detailně popsali celý postup.  Dílčí kroky celého postupu jsou všechny stejně důležité, a pokud se v rámci úspory času, nebo peněz některé kroky vynechají, ušetřený čas i peníze jsou v konečném důsledku několikanásobně vyšší!

Nejčastější chybou je špatně naddimenzovaná filtrace, kdy se zákazníci orientují podle informací výrobců, kteří uvádí optimální množství vody v jezírku daleko vyšší, než je množství praxí ověřené.

Pokud své jezírko stavíte a máte předem stanovený rozpočet, přijďte se poradit, pomůžeme Vám zvolit vhodnou variantu filtračního systému. Pokud bude Vaše technologie poddimenzovaná (nevhodně zvolená), nebude jezírko radost, ale velká starost. 

Pokud již jezírko máte, vyzkoušeli jste všechny dostupné přípravky, a přesto máte vodu v jezírku neustále špatnou, pak nemáte vhodnou technologii. Vaše technologie je zřejmě určena pro menší objem vody, a proto není možné přefiltrovat všechnu vodu v jezírku. V důsledku toho vzniká skvěle prostředí pro všechny druhy řas, které se rychle množí a čistá voda v jezírku je jen nedosažitelným přáním.

Zázraky se nedějí a vhodně zvolená technologie je zkrátka nenahraditelná.

Důrazně doporučujeme:

Tzn.: výrobce uvádí 10m3 a v praxi filtrace skvěle funguje na objem vody 2,5m3. Proto pokud máte jezírko o objemu 10m, nepořizujte si filtraci, která je výrobcem doporučena na 10m3. Při výstavbě našich realizací jezírek dimenzujeme technologii tak, aby objem filtru představoval alespoň 10% objemu jezírka.

Na našem e-shopu již máme poměrně dostatečně označeno jak vhodně naddimenzovaný filtr zvolit pro dané jezírko.

http://www.jezirka-zahrada.cz/kategorie/filtry-filtracni-materialy/tripond-center-vortex-filtry

Pro správný výběr technologie nás kdykoliv kontaktujte – tel. 731156600 M. Student.
Vhodný filtr!

« zpět


Objednávky: 725 923 654
Poradna: 731 156 600máte dotaz sdílet tisk
© 2019 Insion

Poradna:

Zazimování jezírka..


Zázraky se nedějí..


Vhodný filtr..


Choroby ryb..


Okrasné jezírko na Vaší zahrádce..


Řasy v jezírku..


Přípravky pro péči o vodu..


Jarní spuštění jezírka..