Aktuality - Stavba koupacího jezírka v Žalanech. 1.část

Stavba koupacího jezírka v Žalanech. 1.část

28.11.2023



Toto je první fáze stavby koupacího jezírka u rodinného domu. Majitel již má na zahradě bazén, k němu chtěl postavit menší koupací jezírko, které ve druhé fázi spojí v jednu velkou vodní plochu. Klient se při schůzce u nás na firmě ujasnil vzhled jezírka, postup prací, dostal plán technické místnosti, vybrala se technologie tak, aby vyhovovala i po propojení obou ploch. Rozhodl se, že si zemní a stavební práce provede sám a my položíme jezírkovou fólii a zapojíme technologii.

Nejdříve tedy ručně vyhloubili tvar jezírka, rozšířili technickou místnost, tak aby se tam vešla veškerá vybraná technologie. Na dno jezírka zabetonovali spodní vpusť – gulu, do zdi technické místnosti fóliovou přírubu pro skimmer Oase AquaSkim Gravity, natáhli potrubí do technické místnosti. Zdi jak jezírka, tak technické místnosti vystavěli ze ztraceného bednění a potáhli slabou vrstvou betonu. Poté naši technici začali s pokládkou jezírkové fólie, nejprve položili geotextílii 500g, na ostré hrany přivrtali speciální lišty Fatra Aquaplast PP, na ně následně navařili jezírkovou fólii Fatra Aquaplast 805/V olivově zelenou. Do technické místnosti usadili biologicko-mechanický filtr Tripond Vortex-Center C115, na něj se napojili 2 UV lampy TMC Pro Pond Advantage 110W a systémové čerpadlo s regulací Oase AquaMax Eco Classic 12000 C a na efekt čerpadlo s regulací Oase AquaMax Eco Classic 9000 C.

Usazení kamenů a rostlin si už klienti udělali dle svého vkusu.

V dalším roce počítáme s propojením bazénové části.

Léto 2023




Stavba koupacího jezírka v Žalanech. 1.část

« zpět


Prodejna: 725 923 654
Realizace: 731 156 600







máte dotaz sdílet tisk
© 2026 Insion

Poradna:

Zazimování jezírka..


Zázraky se nedějí..


Vhodný filtr..


Choroby ryb..


Okrasné jezírko na Vaší zahrádce..


Řasy v jezírku..


Přípravky pro péči o vodu..


Jarní spuštění jezírka..

Navštívené:

T-kus s vnějším závitem na odbočce 32x1''x32mmT-kus s vnějším závitem na odbočce 32x1''x32mm
Oase FiltoClear 15000 (náhradní pěnovka) - sadaOase FiltoClear 15000 (náhradní pěnovka) - sada
Pontec PondoPress 10000 (tlakový filtr na 2,5m3) - bazarPontec PondoPress 10000 (tlakový filtr na 2,5m3) - bazar
Spirulina excelentní krmivo na barvu pro KOI (15 kg - 6mm)Spirulina excelentní krmivo na barvu pro KOI (15 kg - 6mm)
Filtrační kartáč pro C115 - filtrační médium (60x15cm) - bazarFiltrační kartáč pro C115 - filtrační médium (60x15cm) - bazar
Oase DYNAMIX Sticks Colour krmivo na intenzivní barvu (8 l - 3/6mm)Oase DYNAMIX Sticks Colour krmivo na intenzivní barvu (8 l - 3/6mm)
Home pond Filter pond - startovací bakterie do filtru (300g na 30-50m3)Home pond Filter pond - startovací bakterie do filtru (300g na 30-50m3)
Baktoma Bacti DV - bakterie pro jímky na dešťovou vodu (500g na 37m3)Baktoma Bacti DV - bakterie pro jímky na dešťovou vodu (500g na 37m3)
Kyslíkový čistič - ihned odstraňuje vláknitou řasu (25kg na 500-1250m3)Kyslíkový čistič - ihned odstraňuje vláknitou řasu (25kg na 500-1250m3)
Home pond Bacter pond - sezónní udržovací bakterie do jezírka (1000g na 100m3)Home pond Bacter pond - sezónní udržovací bakterie do jezírka (1000g na 100m3)
Oase ORGANIX Colour Flakes akvarijní krmivo 150mlOase ORGANIX Colour Flakes akvarijní krmivo 150ml
Oase biOrb set rostlin fialová a olivově zelenáOase biOrb set rostlin fialová a olivově zelená
Tříbarevné krmivo na barvu pro KOI (15 kg- 3mm)Tříbarevné krmivo na barvu pro KOI (15 kg- 3mm)
Oase ORGANIX Snack Sticks akvarijní krmivo pro dnové ryby 150mlOase ORGANIX Snack Sticks akvarijní krmivo pro dnové ryby 150ml
Home pond Bacter pond - sezónní udržovací bakterie do jezírka (500g na 50m3)Home pond Bacter pond - sezónní udržovací bakterie do jezírka (500g na 50m3)